Вила Софиа – ОЛИМПИК БИЧ

 • Sofia-Ol.beach
Вила Софиа – ОЛИМПИК БИЧ 2021-06-02T14:25:36+02:00

Project Description

Вила “Sofia” се наоѓа на сама плажа во Олимпик Бич на влезот кај автобуската постројка, на самото шеталиште каде има многу ресторани, таверни, продавници, парк со лулашки за деца… Вилата располага со апартмани со една спална за 5 лица (брачен кревет во спалната и три единечни легла во кујната). Апартманите се со одличен квалитет и просторни со голема дневна каде што е и кујната, комплетно опремена.. купатило, тв, клима (со доплата на лице место 5€ од ден), просторни балкони со директен поглед кон плажа и море и поглед назад во друга вила (апартманот што не е со поглед кон море). На располагање на гостите е бесплатен интернет. Апартманите се на I кат.

“SOFIA”
Олимпик бич
термин ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи 7
7 *
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
AПТ /2+2/ (назад) 200 385 415 435 435 435 435 405 200 160 115 90 60
АПТ /3+2/ (море)
220 425 445 465 465 465 465 445 220 180 130 100 70
опис на ценовникот   цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

Напомена

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во Студио, 5-то лице во Апартман – БЕСПЛАТНО сместување

 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз

 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1евро = 62денари

 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа

 • Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз

 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО

 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот

 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија

 • Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата

 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО

Попусти и доплати

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10евра од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса – 0.50евра од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување)
 • Доплата за клима – 5евра од ден на лице место
 • Доплата за превоз: 35евра за возрасни / 25евра за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221