Вила Скаут – СУТО МОРЕ

 • vila-skaut(1)
Вила Скаут – СУТО МОРЕ 2021-05-12T17:00:19+02:00

Project Description

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа и ги нуди следниве капацитети:
ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената

Период 14.06-23.06.21 23.06-02.07.21 02.07-11.07.21 11.07-20.07.21 20.07-29.07.21 29.07-07.08.21 07.08-16.08.21 16.08-25.08.21 25.08-03.09.21 03.09-12.09.21
Цена 240 240 240 250 250 250 250 240 220 200

Напомена

 • Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полни пансиони со вклучен превоз)

 • Прво дете до 12 год. ПОПУСТ 50% од цената на аранжманот

 • Второ дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет)

 • Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

 • Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст
 • Дете до 5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра)

 • Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра

 • Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
 • ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ВО АВТОБУС ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е НОСЕЊЕ НА МАСКА СО КОЈА СЕ ПОКРИВА УСТАТА И НОСОТ. ПАТНИЦИТЕ СЕ ДОЛЖНИ ЗА ЦЕЛО ВРЕМЕ ТРАЕЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО ДА ВНИМАВААТ НА СВОЈАТА БЕЗБЕДНОСТ И НА БЕЗБЕДНОСТА НА ЦЕЛА ГРУПА, И ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПРАВИЛАТА И ПРЕПОРАКИТЕ
 • ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ЌЕ БИДАТ ЗАПАЗЕНИ СИТЕ ПРОТОКОЛИ, ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ПРИ ВЛЕЗ ВО АВТОБУС, ОДРЖУВАЊЕ НА ДИСТАНЦА НА ПАТНИЦИ КОИ НЕ ПАТУВААТ ЗАЕДНО

Термини на тргнување

 • 05:00 часот- Скопје (Дрво Декор)

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221