Вила Скаут 1 – СУТО МОРЕ

 • Vila Skaut Suto more
Вила Скаут 1 – СУТО МОРЕ 2022-03-31T11:43:15+02:00

Project Description

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа и ги нуди следниве капацитети:

ВИЛА СКАУТ 1 располага со стандардно опремени соби со тоалет, клима,тв, фрижидер и со тераса. Во својот сместувачки капацитет има трокреветни и четворокреветни соби. Kористење на клима уредот е вклучен во цената.

Смена Период Цена
1 14.06-23.06 180
2 23.06-02.07 200
3 02.07-11.07 220
4 11.07-20.07 250
5 20.07-29.07 250
6 29.07-07.08 250
7 07.08-16.08 250
8 16.08-25.08 240
9 25.08-03.09 220
10 03.09-12.09 200

Напомена

 • Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 ноќевања со појадок и вечера со вклучен превоз)
 • Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
 • Второ дете до 12 год. ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра) за сместување во 1/3 соба
 • Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот за сместување во 1/4 соба
 • Попуст за трето возрасно лице или дете над 12год – 20% попуст
 • Дете до 5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра )
 • Попустот важи за сместување со две возрасни лица
 • Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
 • Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно
 • За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата до 01.04.2022
 • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност ( 1 евро = 62 денари)

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ