Вила Олимпиа – ЛЕПТОКАРИЈА

Вила Олимпиа – ЛЕПТОКАРИЈА 2021-06-11T17:34:39+02:00

Project Description

Градот сместен во прегратките на планината ОЛИМП, кој сеуште го навраќа сеќавањето на убавите времиња, поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со убави објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток на нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа, овој град плени и со големата пешачка зона, големото шеталиште, убавиот парк со прекрасно зеленило…Иако првенствено важи за место за мирен фамилијарен одмор, големиот избор на таверни, кафе-барови, продавници, дискотеки и останати содржини, ќе го направат Лептокарија примамливо место и за оние кои очекуваат нешто подинамичен летен одмор.

Вила ОЛИМПИА „А“ категорија – КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА, се наоѓа на левата страна од местото, на само 50 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и клима (вклучена во цената).

 

ТЕРМИН

 

НОЌИ

 

1/2 СТУДИО

 

1/3 СТУДИО

 

Коментар

22.05.-29.05.2021 7 49 69 ПРОМО
29.05.-05.06.2021 7 89 99 ПРОМО
05.06.-12.06.2021 7 109 129 ПРОМО
12.06.-19.06.2021 7 159 169
19.06.-26.06.2021 7 189 199
26.06.-03.07.2021 7 219 229
03.07.-10.07.2021 7 239 249
10.07.-17.07.2021 7 259 269
17.07.-24.07.2021 7 279 289
24.07.-31.07.2021 7 279 289
31.07.-07.08.2021 7 279 289
07.08.-14.08.2021 7 279 289
14.08.-21.08.2021 7 279 289
21.08.-28.08.2021 7 269 279
28.08.-04.09.2021 7 199 219
04.09.-11.09.2021 7 169 189
11.09.-18.09.2021 7 119 139 ПРОМО
18.09.-25.09.2021 7 79 89 ПРОМО
25.09.-02.10.2021 7 49 59 ПРОМО

Напомена

 • Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

 • Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа

 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот

 • Во студиото е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, преку дозволениот број може да се смести дете до 6год со родител

Попусти и доплати

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10евра од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса – 0.50евра од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување)
 • Доплата за клима – 5евра од ден на лице место

 • Доплата за превоз: 35евра за возрасни / 25евра за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)

 • Доплата за патничко осигурување

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

Цени за превоз

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221