Вила Медитеран – НЕИ ПОРИ

 • Mediteran-NeiPori
Вила Медитеран – НЕИ ПОРИ 2021-06-02T14:58:08+02:00

Project Description

Вила “MEDITERAN” се наоѓа во близина на луна паркот во Неи Пори, во првиот ред до плажа. Располага со убаво уредени трокреветни студија и апартмани со една спална за 4 лица, со комплетно нови купатила и кујни. Во трокреветните студија има еден брачен кревет и еден петосед (погоден за 2 деца или едно возрасно лице). Во апартманите со една спална има еден брачен кревет во спалната и уште еден брачен кревет во кујната. Секое студио/апартман е комплетно опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…, тоалет, балкон со масичка со столчиња (со поглед кон улицата од студијата и поглед на море), клима, ТВ, гардеробер. Wi-Fi интернет – Бесплатен. Студијата и апартамните се на I кат.

“MEDITERAN”
Неи Пори
термин ЈУНИ ЈУЛИ
АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/3 студио (море)
190 365 395 415 415 415 415 395 190 155 125 90 65
АПТ /2+2/ (море) 215 425 455 485 485 485 485 455 215 175 145 105 70
опис на ценовникот   цени за наем на цело студио/апартман цени по лице со превоз

Напомена

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во Студио, 5-то лице во Апартман – БЕСПЛАТНО сместување

 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз

 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1евро = 62денари

 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа

 • Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз

 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО

 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот

 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија

 • Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата

 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО

Попусти и доплати

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10евра од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса – 0.50евра од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување)
 • Доплата за клима – 5евра од ден на лице место
 • Доплата за превоз: 35евра за возрасни / 25евра за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221