Вила Лида – САРАНДА

 • Vila Lida Saranda
Вила Лида – САРАНДА 2021-05-10T18:04:29+02:00

Project Description

Вила “Lida” се наоѓа на околу 70м од плажа во центарот на Саранда, каде што започнува шеталиштето и плажата. Веднаш под вилата е улицата покрај плажа на која има мнгу хотели, ресторани, ноќни барови.. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на I и II кат. Студијата се комплетно опремени со кујна, купатило, ТВ, клима и интернет – БЕСПЛАТНИ, балкони со масичка и столчиња со страничен поглед кон море. Вилата се наоѓа на одлична локација и е со одличен квалитет на сместување, највисоко ниво на хигиена и голем комфорт на студијата. Под вилата има сопствен паркинг за гостите на вилата кој патуваат со сопствен превоз. Студијата во сопствен закуп се наоѓаат на I и II кат.

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21 

5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

Lida”
Саранда
термин ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05  12
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 205 215 230 250 270 290 310 310 310 290 270 250 220 220
1/3 студио 215 225 245 270 290 310 350 350 350 320 300 270 230 230
1/4 студио 225 235 255 280 310 330 380 380 380 340 320 290 240 240
опис на ценовникот цени за наем на цело студио без превоз

Напомена:

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз

 • Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, поаѓање навечер
 • Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот
 • Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата
 • Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош
 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус

Попусти и доплати:

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца од 2 до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА

 • 22:00 h Куманово (Кај рафинерија ОКТА-автопат)

 • 22:30 h Скопје (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 • 21:30 h Штип (паркинг пред нова пошта)

 • 21:45 h Велес (бензиска Макпетрол – кружен тек)

 • 01:15 h Охрид (бензиска Макпетрол на влез)

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221