Вила Богоевиќ – СУТО МОРЕ

 • vila bogoevikj
Вила Богоевиќ – СУТО МОРЕ 2021-05-12T16:52:43+02:00

Project Description

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа и ги нуди следниве капацитети:

ВИЛА БОГОЕВИЌ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и фрижидер. ( цените со* ). На третиот кат собите имаат сопствено купатило, клима и фрижидер . Kористење на клима уредот е вклучен во цената во оние соби во кои има клима

10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021

Цените обележани со * се за собите на 1 и 2 кат со заедничко купатило

1 14.06-23.06.2021 195* 230
2 23.06-02.07.2021 195* 230
3 02.07-11.07.2021 195* 230
4 11.07-20.07.2021 205* 240
5 20.07-29.07.2021 205* 240
6 29.07-07.08.2021 205* 240
7 07.08-16.08.2021 205* 240
8 16.08-25.08.2021 195* 230
9 25.08-03.09.2021 175* 210
10 03.09-12.09.2021 155* 190

Напомена

 • Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полни пансиони со вклучен превоз)
 • Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
 • Второ дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет
 • Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

 • Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст
 • Дете до 5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра)

 • Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра

 • Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица

 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место
 • ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ВО АВТОБУС ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е НОСЕЊЕ НА МАСКА СО КОЈА СЕ ПОКРИВА УСТАТА И НОСОТ. ПАТНИЦИТЕ СЕ ДОЛЖНИ ЗА ЦЕЛО ВРЕМЕ ТРАЕЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО ДА ВНИМАВААТ НА СВОЈАТА БЕЗБЕДНОСТ И НА БЕЗБЕДНОСТА НА ЦЕЛА ГРУПА, И ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПРАВИЛАТА И ПРЕПОРАКИТЕ
 • ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ЌЕ БИДАТ ЗАПАЗЕНИ СИТЕ ПРОТОКОЛИ, ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ПРИ ВЛЕЗ ВО АВТОБУС, ОДРЖУВАЊЕ НА ДИСТАНЦА НА ПАТНИЦИ КОИ НЕ ПАТУВААТ ЗАЕДНО

Термини на тргнување

 • Скопје (Дрво Декор) – 05:00часот

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221