Вила Атина – ПАРАЛИЈА

 • Vila Atina Paralija
Вила Атина – ПАРАЛИЈА 2021-06-11T16:55:56+02:00

Project Description

ПАРАЛИА е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и претставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралиа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Не може да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и продавници за кожа, накит, облека, итн. Градот исто така е познат и по ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристичката понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м оддалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн. Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет,ТВ. Користењето на клима уредот не е вклучено во цената ( 5 евра на ден – се плаќа на лице место )
Вилата за лето 2021 располага со трокреветни студија и еко студија.

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E адреса: Agiou Nikolaou 40

ВИЛА АТИНА – ПАРАЛИЈА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини Ноќ. 1/2 еко   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) Коментар
22.05-29.05.2021 7 69 89 Промо цена
29.05-05.06.2021 7 109 129 Промо цена
05.06-12.06.2021 7 137 172  
12.06-19.06.2021 7 172 218  
19.06-26.06.2021 7 195 241  
26.06 – 03.07.2021 7 229 287  
03.07-10.07.2021 7 241 298  
10.07-17.07.2021 7 252 310  
17.07-24.07.2021 7 298 345  
24.07-30.07.2021 7 298 345  
30.07-07.08.2021 7 298 345  
07.08-14.08.2021 7 298 345  
14.08-21.08.2021 7 275 333  
21.08-28.08.2021 7 252 310  
28.08-04.09.2021 7 229 275  
04.09-11.09.2021 7 206 241  
11.09-18.09.2021 7 179 199 Промо цена
18.09-25.09.2021 7 159 179 Промо цена

Напомена

 • Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари. На промо цените не следува попуст.

 • Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

 • Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа

 • Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз

 • Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО

 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот

 • Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата

Попусти и доплати

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10евра од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса – 0.50евра од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување)
 • Доплата за клима – 5евра од ден на лице место

 • Доплата за превоз: 35евра за возрасни / 25евра за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)

 • Доплата за патничко осигурување

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221