Вила Аполониа – НЕА ВРАСНА

 • Vila Apolonia
Вила Аполониа – НЕА ВРАСНА 2022-06-09T14:42:47+02:00

Project Description

Вилата се наоѓа на 150м од плажата во централнот дел.  Пред самата вила се наоѓа градскиот парк. Вилата располага со 13 студија 1/3 и две студија 1/2 кои се на спрат.  Студијата се на приземје и спрат и се опремени со кујна, купатило, АС (не е вклучена во цената) и балкони  и WiFi . Дуплексот е комбиниран од две 1/3 соби кои се одделени со ходник, од кои едната соба нема тераса, но затоа има клима која е вклучена во цената, а исто така, се користи терасата од другата соба.  Дуплексот располага со две кујни и две купатила. Вилата на приземје има сала со билјард маса, пинг-понг, ТВ и две дополнителни санитарни простории наменети за сите гости при реализирање на смените.

10 % попуст за уплата до 31/05/2022

лица ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ.
04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03
Ноќи 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7*
1/2 90 120 220 260

220

270

240

290 290 290 290 290 260 145 120 90
1/3 100 130 240

200

280

240

290

260

310 310 310 310 310 280 155 130 100
  1/3+1/3 90 120 350 410

380

450 490 490 490 490 490 410 145 120 90

Термините обележани со *се однесуваат на пакет аранжмани по лице за 7ноќевања,

а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи

Услови за патување

 • Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд)
 • За дете од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 30 Евра

 • За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 40 Евра

 • Доплата за клима 5 Евра од ден

 • При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%), а во 1/3+1/3 минимум 4 лица (4 x 100%)

 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

 • Цена само за автобуски повратен билет 40 Евра, а за деца од 02-12 години 30 Евра  Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 5% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!

 • Туристичка такса 0,50 Евра од ден се наплаќа во агенцијата

Термини на тргнување

 • Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат)

 • Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП)

 • Кочани во 04:15 часот (паркинг пред Судот)

 • Штип во 04:45 часот (нова Пошта)

 • Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)

 • Трнување од Неа Врасна во 15:00 часот

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221