Вила Ана Мариа – НЕА ФЛОГИТА

 • Vila Ana
Вила Ана Мариа – НЕА ФЛОГИТА 2021-06-22T13:39:52+02:00

Project Description

Флогита е популарен туристички центар, особено во текот на летото, познат по своите песочни плажи, околу еден километар долги со поплочено шеталиште кое е популарно во вечерните часови. Морето е особено топло. Морското дно е плитко, кое резултира со популарноста на морските спортови. По должината на морето постојат многу таверни, продавници, слаткари, кафулиња и ноќни клубови.

Вила Ана Мариа се наоѓа на 20 метри оддалеченост од плажа во Неа Флогита. Располага со трокреветни студија опремени со кујна, бања, балкон, ТВ и клима (вклучена во цената).

ПЕРИОД

1/3

Прв и втор спрат

1/5

приземје

1/3

приземје

01/09-10/06 30 евра 35 евра 25 евра
11/06-30/06 35 евра 40 евра 30 евра
01/07-10/07 40 евра 50 евра 35 евра
11/07-20/08 45 евра 55 евра 40 евра
21/08-31/08 40 евра 50 евра 35 евра
01/09-10/09 30 евра 40 евра 25 евра
11/09-20/09 25 евра 35 евра 20 евра
21/09-30/09 20 евра 25 евра 15 евра
Резервирај

Услови за патување

 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур  Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

Напомена

 • Цените се дадени за наем на апартман од ноќ
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, ТА Метфил ги објавува информациите според меѓусебно потпишаниот договор со истите.

 • ТА Метфил не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221