Вила Alvin – САРАНДА

 • Alvin-Saranda
Вила Alvin – САРАНДА 2021-06-04T11:41:58+02:00

Project Description

Вила Алвин е лоцирана во Саранда, на само неколку чекори од главната градската плажа тука и на 20 мин пешачење до градското шеталиште.

Во вилата има бесплатен интернет и сопствен бесплатен паркинг.

Вилата располага со апартмани опремени со: целосно средена кујна, ТВ, посебно купатило и балкон со поглед на море, планина или пак со поглед кон градот.

Во вилата се дозволени миленичиња.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќи / 8 дена 

ЦЕНОВНИК – АЛБАНИЈА ЛЕТО 2021 | ВИЛА АЛВИН – САРАНДА
Термин 04.06-11.06 11.06-18.06 18.06-25.06 25.06-02.07 02.07-09.07 09.07-16.07 16.07-23.07 23.07-30.07 30.07-06.08 06.08-13.08 13.08-20.08 20.08-27.08 27.08-03.09 03.09-10.09 10.09-17.09 17.09-24.09 24.09-01.10
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 139 149 169 199 239 279 279 279 279 279 279 269 259 199 189 169 159
1/3 149 159 179 209 249 289 289 289 289 289 289 279 269 209 199 179 169

Напомена:

 • Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
 • Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 ч
 • Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман
 • За деца (2-11.99 год.) за превоз, се одбива 10 евра од цената за возрасен
 • За билет во еден правец се одбива 10 евра
 • Поаѓање од Македонија секој четврток, враќање од Албанија секој петок
 • Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

Цени за превоз до Ксамил и Саранда:

 • Скопје – 50 евра
 • Велес – 55 евра(транцфер до Скопје)

Општи услови:

 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
 • Не е потребен PCR тест за влез во Албанија
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА TA МЕТФИЛ

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221