Вила Albert – КСАМИЛ

 • Albert-Ksamil-01
Вила Albert – КСАМИЛ 2022-05-19T12:14:15+02:00

Project Description

Вила Алберт е на 80м од Бела Виста плажа.Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студија опремени со кујна,фрижидер, wi-fi ,клима(вклучена во цената) тераси.
​На покривот има голема тераса со поглед кон морето каде можете да го поминете вашето слободно време за релаксација.

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7

НОЌЕВАЊА

термин ноќи 1/3студио 1/4студио
28.05-04.06.2022 7 105е 140е
04.06-11.06.2022 7 105е 140е
11.06-18.06.2022 7 175е 245е
18.06 – 25.06.2022 7 225е 280е
25.06 – 02.07.2022 7 245е 315е
02.07-09.07.2022 7 265е 335е
09.07-16.07.2022 7 295е 350е
16.07-23.07.2022 7 315е 370е
23.07-30.07.2022 7 315е 370е
30.07-06.08.2022 7 315е 370е
06.08-13.08.2022 7 315е 370е
13.08-20.08.2021 7 315е 370е
20.08-27.08.2022 7 315е 370е
27.08-03.09.2022 7 290е       350е
03.09-10.09.2022 7 245е 315е
10.09-17.09.2022 7 225е 280е
17.09-24.09.2022 7 150е 180е
24.09-01.10.2022 7 120е 150е

Напомена:

 • Цените се дадени за наем на соба/апартман за 7 ноќевања/8 дена (плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Цена за превоз за возрасен 50 евра, за деца (2-11.99 год.) 40 евра
 • Поаѓање од Скопје еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
 • Поаѓање од Ксамил во 15.00 ч.
 • Строго се забранува сместување на повеќе лица во студио од предвиденото (во склад со број на кревети)
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот
 • За хигиената на собите се грижат гостите
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата

Општи услови:

 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА TA МЕТФИЛ

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ