🚌 Нова Година – БАНСКО

 • bansko-05
🚌 Нова Година – БАНСКО 2022-10-25T13:04:15+02:00

Project Description

1 ден 30.12.2022 (петок) Кочани – Банско

Поаѓање на групата во раните утрински часови согласно договореното време. Кратка попатна пауза за одмор и обавување на царински формалности.Пристигнување во Банско и сместување во хотел согласно условите за прием. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера.Ноќевање.

2 ден 31.12.2022 (сабота) Банско

Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки. Припрема за ДОЧЕК НА НОВА 2023 ГОДИНА на плоштадот во Банско или Новогодишна вечера со забава во хотелот. Ноќевање.

3 ден 01.01.2023 (недела) Банско
Појадок. Слободни активности.Ручек (наместо вечерата на 31.12.2022 која им следува ама поради дочекот на Нова Година нема да ја имаат).Слободно време за индивидуални активности и прошетки.Вечера.Ноќевање

4 ден 02.01.2023 (понеделник) Банско – Кочани

Појадок. Напуштање на хотелот. Поаѓање кон Македонија во 12 часот по локално време.Пауза во Метро. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ – 290 еур / 17.980 денари

Во цената е вклучено:

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација

 • Сместување во Хотел Friends 3* на база 3 ноќевања со појадок и вечера
 • Користење на парна бања,сауна,џакузи,релакс зона,wi-fi
 • Пратител на групата

Во цената НЕ е вклучено:

 • НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА ВО МЕАНА – 85 ЕВРА ЗА ВОЗРАСНИ / 48 ЕВРА ЗА ДЕЦА (4-11,99)
 • НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА ВО ЛОБИ – 68 ЕВРА ЗА ВОЗРАСНИ / 39 ЕВРА ЗА ДЕЦА (4-11,99)
 • Туристичка такса – 2 евра од ден од лице
 • Патничко осигурување

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Деца до 5,99 год. со двајца возрасни – бесплатно
 • Деца до 5,99 год. со еден возрасен – плаќа по цена за еднокреветна соба
 • Прво дете од 6-11,99 год на дополнително легло со двајца возрасниво 1/2 соба – бесплатно
 • Деца 6-11,99 год на дополнителен кревет со двајца возрасни во Студио / АПП на ПП – плаќа 40 евра од ден
 • Возрасен на дополнително легло во Студио или АПП – плаќа 50 евра од ден

Напомена:

 • Организатор на аранжманот е ТА Метфил
 • Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ на аранжманот
 • Целосна уплата на аранжманот е 15 дена пред почетокот на истиот
 • Цените на аранжманот се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници

 • За ова патување мора да имате пасош кој има важност од минимум 90 дена по завршувањето на аранжманот

 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на превозот или хотелот
 • Во случај на недоволен број на пријавени патници организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот 5 дена пред датумот на започнување на истиот
 • Организаторот го задржува правото за промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите
 • За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата
 • Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на реализација на програмата

ПАТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ