Хотел Pantheon – ОЛИМПИК БИЧ

 • Pantheon-Ol.beach
Хотел Pantheon – ОЛИМПИК БИЧ 2021-06-02T14:21:26+02:00

Project Description

Хотел “Pantheon” е лоциран на сама плажа во Олимпик Бич. Стилно опремените студија со директен поглед на море/плажа и новиот ентериер им нудат пријатен, релаксирачки одмор на гостите. Хотелот располага со следната структура: 1/2 – 1/3 – 1/4 студија со редовни легла. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, големо огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со директен поглед на море/плажа, клима, ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). На располагање е бесплатен интернет во студијата, на рецепција како и на лежалките на плажа. Во склоп на хотелот се наоѓа елитен стилски дизајниран ресторан “Remezzo” со првокласни специјалитети на храна и пијалоци како и бесплатни лежалки на сама плажа со порачување на пијалок. Без оглед на ресторанот, хотелот и во вечерните часови на гостите им нуди пријатен престој. Хотелот располага со ЛИФТ. Студијата се на III кат.

“Pantheon”
Олимпик бич
термин ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи 7
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/3 студио /назад/ 170 320 340 360 360 360 360 340 170 130 100 80 60
1/3 студио /море/ 190 355 375 395 395 395 395 375 190 145 115 90 70
1/4 студио /море/ 210 385 405 425 425 425 425 405 210 160 125 100 75
опис на ценовникот   цени за наем на цело студио без превоз цени по лице со превоз

Напомена

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во Студио, 5-то лице во Апартман – БЕСПЛАТНО сместување

 • Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз

 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1евро = 62денари

 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа

 • Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз

 • Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО

 • Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот

 • Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија

 • Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата

 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО

Попусти и доплати

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10евра од цената по лице
 • Доплата за туристичка такса – 0.50евра од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување)
 • Доплата за клима – 5евра од ден на лице место
 • Доплата за превоз: 35евра за возрасни / 25евра за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)
 • Доплата за патничко осигурување

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/me92f/public_html/wp-includes/functions.php on line 4221