Sun City 3* – СОНЧЕВ БРЕГ

Sun City 3* – СОНЧЕВ БРЕГ 2022-06-08T23:28:34+02:00

Project Description

Хотелот SUN CITY 3* се наоѓа во тивка и мирна околина, во северозападниот дел на Сончев Брег, оддалечен 300 м од прекрасната песочна плажа.  Хотелскиот комплекс, се состои од пет одделни згради распоредени во комплекс во облик на буквата П, кој создава атмосфера на пријатно место за одмор, со поглед на базен од секоја соба, одделен двор, прекрасно уредена градина и детско игралиште. Реновиран во 2013 година, хотелот SUN CITY 3* им нуди на своите гости сместување во 100 двокреветни, удобно дизајнирани соби, 8 апартмани и 2 соби за лица со посебни потреби. Секоја соба има посебна бања, кабловска телевизија, фрижидер, телефон и балкон со поглед на базен. Рецепцијата им нуди на гостите на хотелот дополнителни услуги како што се информации, размена на валута, сеф, пеглање, хемиско чистење, Rent-a-car, медицински услуги, итн. Други објекти на располагање на гости на хотелот се отворен базен со дел за деца, лежалки и чадори, масажи, базен бар, sky бар, ресторан, интернет кафе, маса за билијард и пинг-понг.

ТЕРМИНИ 15.05.2022 – 16.06.2022 11.09.2022 – 30.09.2022

ALL INCLUSIVE

17.06.2022 – 07.07.2022 24.08.2022 – 10.09.2022

ALL INCLUSIVE

08.07.2022 – 23.08.2022    ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба 35 40  53
Лице во Апартман 35  40 53

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Фитнес сала
 • Интернет
 • Паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Двокреветна соба – 2 возрасни+2 деца (едно до 12,99 г, второ до 2,99 г) или 3 возрасни+1 дете до 2,99 г

 • Апартман – 2 возрасни + 2 деца до 12.99 год,  3 возрасни + 2 деца (едно 12,99 год, второ до 2,99 год), 4 возрасни + 1 дете до 2.99 год

Капацитет на сместување

 • Двокреветна соба – 2 возрасни+2 деца (едно до 12,99 г, второ до 2,99 г) или 3 возрасни+1 дете до 2,99 г

 • Апартман – 2 возрасни + 2 деца до 12.99 год,  3 возрасни + 2 деца (едно 12,99 год, второ до 2,99 год), 4 возрасни + 1 дете до 2.99 год

Попусти

 • Дете до 1.99 години – бесплатно

 • Дете до 12.99 години – бесплатно во двокреветна соба

 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба – 20 %попуст на регуларната цена

 • Четврт  возрасен на дополнително легло во апартман 30% попуст од регуларната цена

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ