Imperial palace 5* – СОНЧЕВ БРЕГ

 • Victoria palace-01
Imperial palace 5* – СОНЧЕВ БРЕГ 2022-06-11T18:17:55+02:00

Project Description

Хотел Imperial Palace 5* (ex Victoria Palace 5*) е комбиниција на гостопримство и луксуз. Хотелот се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, веднаш на прва линија на плажа и нуди највисоки стандарди за удобност во комбинација со голем број на услуги и занимливости. Неговата единствена позиција во срцето на ноќниот живот на бугарското крајбрежје на Црното Море го прави совршено место за оние кои бараат забава во комбинација со луксуз и стил.

 

ТЕРМИНИ 06.06.2022- 17.06.2022 08.09.2022- 14.09.2022

ALL INCLUSIVE

18.06.2022- 05.07.2022 25.08.2022- 07.09.2022

ALL INCLUSIVE

06.07.2022- 24.08.2022
ALL INCLUSIVE
Лице во двокреветна соба  – без балкон 53 63 75
Лице во двокреветна соба – поглед парк 57 66
78
Лице во студио -поглед море 61 70 81

Цените се во евра по лице за 1ноќевање на база All Inclusive и вклучуваат:

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Фитнес сала
 • Интернет
 • Анимација

Цените не вклучуваат:

 • Патничко осигурување

 • Туристичка такса од 1евро по лице на ден

Капацитет на сместување

 • Дете до 4.99 години – бесплатно
 • Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба – БЕСПЛАТНО
 • Второ дете 5-11,99 години на дополнителен кревет до двајца возрасни во двокреветна соба – плаќа 50 % од цената за возрасен
 • Трет возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба на дополнителен кревет – 20% попуст на регуларната цена
 • Доплата за поглед море во двокреветна соба – 2 евра по лице на ден

Попусти

 • Двокреветна соба (без балкон) – 2 возрасни + 1 дете до 4,99 години
 • Двокреветна соба (поглед парк) – 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 4,99 години

Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62мкд = 1евро

ЛЕТУВАЈТЕ СО ТА МЕТФИЛ